Imiona dla kota. Jak wybrać to właściwe? - Petgram
Support & Downloads

Quisque actraqum nunc no dolor sit ametaugue dolor. Lorem ipsum dolor sit amet, consyect etur adipiscing elit.

s f

Contact Info
198 West 21th Street, Suite 721
New York, NY 10010
youremail@yourdomain.com
+88 (0) 101 0000 000
Follow Us

Petgram

Imiona dla kota. Jak wybrać to właściwe?

Imiona dla kota. Jak wybrać to właściwe?

Twoje marzenie się spełniło. Masz nowego przyjaciela – kota. Za Tobą trudne decyzje – hodowla czy schronisko, rasa, wyprawka, aranżacja przestrzeni domowej. Przed Tobą jeszcze trudniejsze – wybór imienia. Filemon, Behemot a może Simba? Patrzysz na swojego pupila i zastanawiasz się na jakie oryginalne imię dla kota się zdecydować? Jakie są najbardziej popularne imiona dla kota? Czym się kierować przy wyborze?

Koty, w odróżnieniu od psów, nie reagują tak żwawo na dźwięk swojego imienia. Wynika to z ich kociej natury. Mają to do siebie, że robią co chcą i kiedy chcą. Za to je kochamy. Nie zmienia to jednak faktu, że rozróżniają swoje imię wśród innych wyrazów. Jak kot raz przyzwyczai się do swojego imienia, warto go już nie zmieniać, aby nie wprowadzać w kocim życiu zbędnego zamieszania. Dlatego wybór imienia dla kota to ważna i odpowiedzialna decyzja. Powinna być podjęta raz i na zawsze.

Imiona dla kota – czym kierować się przy wyborze?

W Internecie znajdziemy wiele propozycji. Imiona dla kota mogą nawiązywać do:

  • bohaterów filmowych, np. Yoda, Batman,
  • idolów właściciela, np. Messi, Beethoven,
  • imion ludzkich, np. Stefek, Leopold,
  • koloru, np. Węgielek lub Salem jako imię dla czarnego kota,
  • specyficznych cech charakteru lub wyglądu, np. Psotka, Łatka.

Możliwości są nieskończone. Ogranicza nas jedynie fantazja i wodza wyobraźni. Ponieważ jednak imiona dla kota wybieramy raz na całe życie, warto podejść do tego zadania w sposób odpowiedzialny. Oto czym powinny charakteryzować się imiona dla kota:

  • krótkie (max 2-3 sylaby),
  • łatwe do wypowiedzenia (zwłaszcza jeśli w domu są dzieci),
  • pozytywne (unikajmy wulgaryzmów).

Znane są teorie, według których imię dla kota powinno zawierać głoski szeleszczące typu „, c, s, ć, ś, cz, sz”. Praktyka pokazuje jednak, że koty reagują także na imiona pozbawione tych głosek.

Decydując się na wybór imienia dla kota, warto wziąć pod uwagę te kilka podstawowych zasad. Mogą sprawić, że kot szybciej zapamięta swoje imię i nauczy się reagować, a dla nas czy naszych dzieci przywołanie pupila będzie proste. Nie będziemy się też wstydzić swoich wyborów w przyszłości, kiedy na przykład zmienią się nasze zainteresowania czy poglądy.

Imiona dla kotów, a imiona dla kotki

Wybierając imiona dla kotów czy dla kotki kierujemy się tymi samymi zasadami. Pamiętajmy jednak, że płeć ma znaczenie i powinna być wzięta pod uwagę przy wyborze imienia dla kota. Kwestia płci nie powinna być przy tym problematyczna. W Internecie dominują co prawda imiona dla kotów, jednak można znaleźć też sporo propozycji i inspiracji na imiona dla kotki. Przykładowe popularne imiona dla kotki to Fiona, Łatka, Coco, Kicia, Kitty, Bella, Aida. Elsa, Figa. Jak widać możliwości jest wiele. Do procesu wyboru imienia dla kota czy dla kotki warto zaprosić całą rodzinę, w szczególności dzieci. Na pewno pojawi się wiele propozycji, co może utrudnić wybór. Jednak poczucie, że będzie to wspólna rodzinna decyzja będzie bardzo budujące.

Oryginalne imię dla kota

Największe wyzwanie z imionami dla kotów mają właściciele hodowli. W hodowlach obowiązuje zasada, że każdy miot otrzymuje imiona na inną literę według kolejności alfabetycznej. Właściciele hodowli są więc pionierami w wymyślaniu oryginalnych imion dla kotów. Wymyśleć kilka lub kilkanaście imion na tą samą literę to nie lada sztuka. Jeśli planujesz kota z hodowli możesz mieć wpływ na wybór imienia, odpowiednio wcześniej zgłaszając swoją propozycję. Jeśli nie zdążysz tego zrobić na czas, otrzymasz kota w pakiecie z imieniem. Jeśli imię dla kota/kotki Ci się nie spodoba, możesz je zmienić. Im wcześniej tym lepiej, aby kotek nie zdążył się przyzwyczaić do swojego pierwszego imienia. Musisz się jednak liczyć z tym, że oryginalne imię dla kota będzie na zawsze funkcjonowało w jego rodowodzie (np. będzie wykorzystywane podczas wystaw).

Udostępnij Komentarz