Nie strzelaj w sylwestra - Petgram
Support & Downloads

Quisque actraqum nunc no dolor sit ametaugue dolor. Lorem ipsum dolor sit amet, consyect etur adipiscing elit.

s f

Contact Info
198 West 21th Street, Suite 721
New York, NY 10010
youremail@yourdomain.com
+88 (0) 101 0000 000
Follow Us

Petgram

Nie strzelaj w sylwestra

Nie strzelaj w sylwestra

My nie będziemy i Tobie radzimy to samo! Nie pozwól, by kilka minut Twojej uciechy, stało się dla kogoś koszmarem! A jeśli wciąż masz co do tego wątpliwości, to przedstawiamy kilka powodów, które przekonają cię, żeby nie strzelać w Sylwestra.

Stres dla zwierząt domowych – Fajerwerki to źródło wielkiego stresu dla zwierząt domowych. Przez nie zwierzęta czują się osaczone i pod wielkim zagrożeniem! Wtedy Nawet posłuszny i odważny pies może zerwać się ze smyczy i uciec, a w najgorszym wypadku nie wytrzymać może jego serce. To chyba wystarczający argument, dla miłośników zwierząt, ale mamy jeszcze kilka. Panika wśród dzikich zwierząt – Sztuczne ognie zagrażają nie tylko zwierzętom domowym, ale także dzikim. Fajerwerki i nieodzowny im hałas płoszą także dziki, sarny i ptaki, a uciekające w popłochu zwierzęta, często kończą pod kołami samochodów.

Zanieczyszczenie planety – Pokazy sztucznych ogni co roku zanieczyszcza nasze, już i tak niezbyt dobre pod względem jakości zimowe powietrze. Sztuczne ognie to nic innego jak wybuchy stałych chemikaliów i barwników w połączeniu z pyłem zawieszonym (PM), które utrudniają oddychanie, mogą prowadzić do schorzeń układu oddechowego i innych.

Urazy i pożary – Sylwestrowa noc to rok rocznie, czas wzmożonej pracy na izbach przyjęć i w komendach straży pożarnej. Dzieje się tak, rzecz jasna, za sprawą nieumiejętnie odpalonych fajerwerków, które wywołują podpalenia budynków i drzew, a także poważne urazy zdrowotne i poparzenia wśród ludzi.

Przeczytaj jak przetrwać sylwestra z psem w jednym z naszych artykułów pod tym linkiem

Udostępnij Komentarz