Jak koty okazują miłość? - Petgram
Support & Downloads

Quisque actraqum nunc no dolor sit ametaugue dolor. Lorem ipsum dolor sit amet, consyect etur adipiscing elit.

s f

Contact Info
198 West 21th Street, Suite 721
New York, NY 10010
youremail@yourdomain.com
+88 (0) 101 0000 000
Follow Us

Petgram

Jak koty okazują miłość?

Jak koty okazują miłość?

Koty mają opinię zdystansowanych i nieczułych, jednak nie jest to prawdą! Koty okazują swoją miłość i przywiązanie do swoich ludzkich opiekunów na wiele sposobów. Ludzie często mylnie interpretują oznaki domagania się uwagi przez koty jako prośbę o jedzenie, chociaż to, o co im chodzi to czyste emocje i czas z opiekunem. Jak koty okazują uczucia? Jak odpowiednio interpretować kocie zachowanie?

Jak rozpoznać, że Twój kot Cię kocha?

Rozpoznanie i odpowiednia interpretacja kocich zachowań nie należy do najłatwiejszych, dlatego poniżej, prezentujemy kilka sygnałów, po których rozpoznasz, że Twój kot ma ochotę na pieszczoty i okazuje Ci miłość.

Mruczenie

Mruczenie to najbardziej oczywisty i najczęstszy sposób, w jaki koty okazują swoje zadowolenie i miłość. Koty wydają się mieć w sobie specjalny dźwięk, zarezerwowany do pokazania tego, że zrelaksowane i coś je cieszy. Jeśli więc często słyszysz ten dudniący, wibrujący dźwięk, gdy głaszczesz swojego kota to najpewniej oznacza, że sprawiasz mu przyjemność.

Język ciała i ogona

Język ciała, a dokładniej ogona, odgrywa bardzo ważną rolę, gdy zastanawiamy się, w jaki sposób koty okazują miłość. Na podstawie sposobu, w jaki kot trzyma swój ogon, można wiele powiedzieć. Często podczas okazywania uczuć koty używają swojego ciała i ogona jako formy ekspresji. Czasami wplatają się w Twoje nogi, a czasami po prostu siadają na tyle blisko, że ogon dotyka Cię, kiedy nim machają. Bardzo szczęśliwy kot ma ogon w pozycji pionowej, lekko zakrzywiony u góry, co oznacza, że cieszy się na Twój widok!

Pokazywanie brzuszka

Jeśli kot czuje się na tyle swobodnie, aby zaoferować swój brzuch do głaskania i drapania, to oznacza, że wyraża Ci swoją miłość, zaufanie i przywiązanie. Z reguły, instynktownie chronią to miejsce, więc jeśli dostąpiłeś tego zaszczytu, to możesz być pewny, że to właśnie Ty jesteś dla kota numerem jeden.

Kontakt wzrokowy

Kontakt wzrokowy może być onieśmielający, jest trudny do odczytania, a jego znaczenie jest zupełnie inne u różnych gatunków. Jednak nie bez przyczyny mówi się, że  oczy są oknem do duszy! Kontakt wzrokowy ma ogromny wpływ na to, jak koty okazują miłość. Chociaż długie, przedłużające się, niezmrużone spojrzenie może nie wydawać się najprzyjaźniejszym gestem dla człowieka, należy pomyśleć o tym z perspektywy kota. Koty nawiązują kontakt wzrokowy tylko z osobami, które lubią! A w jaki sposób? Otóż patrzą na Ciebie spokojnie i powoli mrugają. Jeśli więc Twój kot często się tak zachowuje, to jest to jego sposób na okazanie miłości. A ty możesz odwzajemnić ten gest i mówić do niego w jego języku miłości!

Pielęgnacja

Koty są niezwykle higienicznymi zwierzętami, które lubią swoją czystość.  Sesje pielęgnacyjne są dla kotów jednymi z najbardziej intensywnych doświadczeń związanych z budowaniem więzi. Nigdy nie lekceważ potęgi tego zjawiska u kotów! Tak najczęściej okazują sobie wzajemny szacunek i miłość. Czasami także okazują tę czułość również ludziom, liżąc ich językiem tak jak własne futro. Jest to sposób na wymieszanie zapachów i stanowi gest najwyższej rangi, jeśli chodzi o okazywanie uczuć przez koty.

Wspólny sen

Koty zazwyczaj śpią do 16 godzin na dobę. Ponieważ podczas snu są najbardziej bezbronne, miejsce, które Twój kot wybiera do drzemki musi być bezpieczne i godne zaufania. Nie ma większego miłosnego komplementu niż wybranie przez kota Twoich kolan jako ulubionego miejsca do spania.

Jak widać koty  nie są takie oschłe w swoich miłosnych gestach! Koty okazują uznanie i sympatię na mnóstwo sposobów! To tylko kilka z nich! A jak Twój kot najczęściej okazuje przywiązanie? Jaki jest jego język miłości? Koniecznie podziel się z nami swoją historią!

A jeżeli chciałbyś dowiedzieć się, jak psy okazują miłość, to zapraszamy tędy. Pod tym linkiem znajdziesz artykuł na temat psiej miłości.

Udostępnij Komentarz