Jak psy okazują miłość? - Petgram
Support & Downloads

Quisque actraqum nunc no dolor sit ametaugue dolor. Lorem ipsum dolor sit amet, consyect etur adipiscing elit.

s f

Contact Info
198 West 21th Street, Suite 721
New York, NY 10010
youremail@yourdomain.com
+88 (0) 101 0000 000
Follow Us

Petgram

Jak psy okazują miłość?

Jak psy okazują miłość?

Każdy opiekun jest przekonany o bezgranicznej miłości i przywiązaniu swojego pupila, bo takimi uczuciami obdarzają swoje ukochane zwierzęta. Uwielbiamy całować, głaskać i przytulać nasze zwierzaki, żeby pokazać im jak bardzo je kochamy. A jak nasze psy pokazują swoją miłość?

Jak rozpoznać, że Twój pies Cię kocha?

Psy niestety nie potrafią mówić, ale jest co najmniej  kilka sposobów, na jakie okazują swoje przywiązanie, miłość i sympatię wobec swoich opiekunów i ludzi w ogóle. Jak rozpoznać, że Twój pies cię kocha? Musisz zwracać uwagę na subtelne znaki i dowody miłości! Jakie? Oto kilka podstawowych:

Utrzymywanie kontaktu wzrokowego

Moment, gdy pies wpatruje się w Twoje oczy bez wyraźnego powodu, najczęściej znaczy, że ufa Ci i jest do Ciebie przywiązany. Psy spoglądają w nasze oczy, szukając w nich akceptacji, lub chcąc coś od nas uzyskać. Jeśli jednak pies od czasu do czasu patrzy na ciebie, to jest to wyraz przywiązania i sympatii.

Wspólne spanie

Psy sypiają tylko z osobami, które cenią i którym ufają. Dlatego jeśli Twój pupil przytula się do Ciebie podczas snu, lub zasypia oparty o Ciebie, to jest to znak, że Cię kocha. Kiedy zasypia, zachowuje bliską odległość lub nawet przylega ciałem do Twojego ciała, to jakby powiedział, że chce mieć Cię blisko siebie!

Merdanie ogonem

Jeśli Twój pies merda ogonem, gdy wchodzisz do pokoju, lub na niego patrzysz to znaczy, że cieszy się na Twój widok. Wtedy też najczęściej podchodzi do Ciebie i zaczyna się łasić.

Nieustanne przebywanie w Twoim towarzystwie 

Twój pupil, nie odstępuje Cię na krok? Zawsze trwa u Twojego boku? Niezależnie od tego, czy jesteście na spacerze, czy w mieszaniu? To też oznaka miłości! Nie bez przyczyny mówi się, że psy to nasi wierni towarzysze!

Lizanie rąk

Lizanie  przez psy oznaczać może kilka rzeczy, jednak najczęściej oznacza psią troskę, przywiązanie i miłość. To ich sposób na pokazanie, że jesteś dla nich ważny!

Opieranie głowy

Kolejnym sygnałem, że Twój pies Cię kocha, jest to, że kładzie się przy Tobie, opiera mordkę na Twoich nogach lub kolanach. Tak psy najczęściej dają ludziom znak, że najwyższy czas na pieszczoty!

Oto kilka najpopularniejszych sposobów, na jakie psy okazują miłość swoim opiekunom! Nie zapominajmy jednak, że każdy pies jest inny, ma różny temperament i charakter, dlatego nasz spis nie wyczerpuje tematu. Możliwe, że w repertuarze gestów Twojego psa, które ukazują miłość, jest coś jeszcze! A może Twój pupil należy do tych, które nie przepadają za dotykiem. Nie oznacza to wcale, że kocha Cię mniej, ale że robi to na swój sposób! Dlatego powinieneś to równie cenić i uszanować! A jeśli chcesz poczytać o tym, jak koty okazują miłość, to zapraszamy tutaj.

Udostępnij Komentarz